Yağlı Saçlar İçin Maske Önerileri

tarihinde Fourlast tarafından yüklendi

Yağlı saç kullanımı oldukça zor olan bir saç tipidir. Temiz dolgun ve ışıltılı gözükmesi için gün aşırı yıkamak gerekir. Yağlı saçları en kullanışlı ve ışıltılı hale getirmek de elbette mümkündür. Doğal yöntemlerle yağlı saçları kurutmak ve dolgun görüntüsüne kavuşturmak da mümkündür önemli olan düzenli ve uygun tarifler yapmaktır. Her bireyin cilt yapısının farklı olmasından dolayı her maske her cilde uygun olmayabilir. Önemli olan doğru maskeyi doğru sıklıkla uygulayabilmektir. Bunun yanında saçlarınızı yalnızca dışarıdan beslemek de yeterli olmayacaktır. Saçların tüketilen yiyeceklerle yakından ilişkisi elbette vardır. Bu nedenle yediklerimize dikkat ederken bir yandan da bol bol su içerek vücudumuzun ve saçlarımızın gerekli vitamin ve su ihtiyacını karşılamasında yardımcı olabiliriz.

Yağlı Saç Tipleri İçin Muz Maskesi

Malzemeler

  • 1 adet muz
  • 2-3 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve Uygulaması

Cam kasede muzu çatal yardımıyla ezin ezilen muzun üzerine sirkeyi ekleyin ve karıştırın. Maskeyi uygulamadan önce saçlarınızın temiz olduğundan emin olun, temiz saçlarda yapılan maskeler daha etkilidir unutmayın. Hazırladığınız muzlu karışımı saç diplerinize yedirin. 20-30 dakika bir bone yardımıyla beklettin. Sonra bol su ile saçınızı durulayın. Haftada 1 kez uygulanmanız nem oranı en aza inmiş, güçlü ve dolgun saçlara sahip olmanızda yeterli olacaktır.

Yağlı Saç Tipleri İçin Aleo Vera Maskesi

Malzemeler

  • 7-8 damla limon suyu
  • 1 yemek kaşığı aloe vera jel
  • 1 çay doğal şampuan

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Bir kap içerisinde limon suyunu, aloe vera jelini ve bir bardak şampuanı iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçlarınızı yıkayacağınız zaman uygulamanız önerilir. Saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar ellerinizle yedirin. Saçlarınızda masaj yaparak 10-15 dakika beklemeniz önerilir. Saçınıza iyice nüfuz eden maskeyi soğuk su ile durulayın. 1 ay düzenli her duş öncesinde uygulamanız saçlarınızıdaki değişimi gözle görülür hale getirir.

Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi

Malzemeler

  • 3-4 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 adet yumurta

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Bir kase içerisinde yoğurt ve yumurtayı iyice karıştırın. Yoğurt maskesini uygulamadan önce saçlarınızı yıkayın ama kurutmayın. Yoğurt maskesi nemli saçlarda oldukça etkili sonuçlar verir. Hazırladığınız karışımı saç diplerinden başlayarak uçlarına kadar yedirin. 30-35 dakika saçlarınızda beklemesini sağlayın. Bol soğuk su ile saçlarınızı durulayın. Haftada 1 defa yapmanız saçlarınızın doğal görünümüne kavuşmasında etkili olacaktır.

Yağlı Saç Tipleri İçin Bal Maskesi

Saçın temel bileşenlerinden biri de proteinlerdir. Protein, saç dokularının onarımı için oldukça gereklidir. İyileştirici ve canlandırıcı yapılar birbirleriyle buluşunca saçınızın daha az nemli olması, canlanması ve dolgunlaşması kaçınılmaz bir son olur.

Malzemeler:

  • 5 yemek kaşığı bal
  • 5 yemek kaşığı saf zeytin yağı
  • 3 yemek kaşığı süt

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Bütün malzemeleri bir kase içerisinde iyice karıştırın. Bu maskeyi ıslak saça uygulamak etkili sonuçlar verir. Saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar masajla yedirin.10-15 dakika beklettin. Sonra bol soğuk su ile saçınızı durulayın. Hafta 1 defa düzenli uygunlaması harika sonuçlar elde edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir