Mutluluk ve Mutsuzluk üzerine düşüncelerim

tarihinde Fourlast tarafından yüklendi

Farklı bir bakış açısıyla kendime baktığım zaman, mutsuzluğun olumlu ve olumsuz etkilerini görebiliyorum. Çevremdeki insanları ve kendimi gözlemlemeye fırsat bulduğum zamanlarda gördüklerim şunlar olmuştu; 

İnsanlar mutluluklarını herkese anlatıyorlar fakat yaşamaya geç kalıyorlar. O kadar çok anlatıyorlar ki, içlerine döndükleri zaman mutluluğu yaşayacak vakitleri kalmıyor sanki. Mutsuzluklarını da o kadar derinden yaşıyorlar ki, anlatmalarına gerek kalmadan karşılarında bulunan insan mutsuzluklarını anlayabiliyor. Yüz hatlarımıza yansıyan mutluluk değilde mutsuzluk oluyor her zaman. 

İşte bu düşünceler mutsuzluğun kendi üzerimdeki olumlu ve olumsuz etkilerini görmeme neden oldu. Mutsuz olduğumuz zamanlarda bu duygunun derinlerine hatta en derinlerine inilmesin’den yanayım. Gördüklerimizle yaşamaya çalışıyoruz ama öğrenmiyoruz. Hep en iyisini isterken, Kendimizi en iyi şekilde geliştirmekten geri kalıyoruz. Bu yazıyı okuyanlar olarak, sizlerde düşünebilirsiniz, pahalı bir akşam yemeğinde olamamak bizi mutsuz ettiği halde sağlıklı bir kahvaltı yapamamak bizi mutsuz etmiyor. Olayların ve olguların derinlerine inerek mutsuzluk diye nitelendirdiğimiz duygunun aslında bir yanılgı olduğunu anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir