İstanbulda gitmeniz gereken harika mekanlar

tarihinde Berivan Acar tarafından yüklendi

 

SUFLÖR

Beşiktaş da gittiğim en iyi tatlıcı, hatta suflesini en beğendiğim yer diyebilirim.17 çeşit suflesiyle hem damağa hem göze hitap eden harika bir mekan. Ulaşımı da çok kolay, Beşiktaş Meydanına 10 dk yürüme mesafesinde. Ben klasikten şaşmayarak sütlü çikolatalı sufle tercih ettim, arkadaşımın beyaz çikolata çilek suflesinin tadına bakınca pişman olmadım diyemem, ön yargıyı bir kenara bırakıp değişik tatlara da açık olunması gerektiğini düşünüyorum artık.

GLAMOUR LOUNGE OTEL

Glamour otelin birkaç defa kahvaltısına gitmiştik, şehrin kalabalığından uzak ve sakin oluşu tercih sebebimiz’di. He bir de öğrenciyseniz fiyat olarak diğer kahvaltı alternatiflerinden çok daha uygun denilebilir. Açık büfesi, serpme kahvaltısı ve deniz manzarasıyla gayet güzel bir mekân. Ulaşım olarak da Sirkeci tramvay durağına 5 dakika yürüme mesafesinde. Ancak gitmeden önce arayıp bilgi almanızı tavsiye ederim.

SÜLEYMANİYE ÇİKOLATACASI

İstanbul’da çoğu çikolatacıyı denedim ama buradaki çikolatanın üzerine tanımam diyebilirim. Menülerin şiir kitaplarının içinde olması da ayrı bir güzeldi, gerek mekânı gerekse sunumu açısından beğendiğim bir yer. Siz de çikolata sever iseniz buradaki çikolatayı kesinlikle tatmalısınız. Bezmara tatlısını özellikle tavsiye ediyorum, benim vazgeçilmezim oldu. Ulaşımı da oldukça kolay olup, Beyazıt tramvay durağına 10 dk yürüme mesafesinde. (Tekrar söylemek istiyorum, bu çikolata yediklerim arasında en iyisi)

TİYOP COFFE & SHOWROOM

Mekân insana huzur verecek şekilde döşenmiş, özellikle sessiz ve sakin oluşu bir kafede aradığımız özelliklerden. Burası damağa hitap ettiği kadar göze de hitap ediyor eğer siz de fotoğraf çekmeyi seviyorsanız burası tam size göre. Taksim’e yolunuz düşerse Galata’ya 10 dk yürüme mesafesi olan bu mekâna gelip bir kahve içmenizi tavsiye ederim.

SÜREYYA ÇİKOLATA

Mekanı çok güzel, anladığım kadarıyla işletmesi bir aileye ait bu da mekâna sıcaklık katıyor diyebilirim. Tatlılarını çok sevdim yalnız porsiyonları biraz büyük tek başınıza yiyecekseniz fazla gelebilir. Ulaşım açısından zorlanacağınızı da pek sanmıyorum, Marmaray’ın Üsküdar durağına 5 dakika yürüme mesafesinde.

HANE ÇİKOLATA & KAHVE

Birçok tatlı alternatifinin olduğu bir mekân. Seçenek fazla olunca biraz zorlanıyor insan ama çikolatasının tadı efsane diyebilirim. Çalışanları güler yüzlü ve oldukça ilgililer. Beşiktaş’a 10-15 dk yürüme mesafesinde büyük ve harika bir mekân.

SOFT HAZE

Yine bir tatlı mekânı ve Beşiktaş. Biraz küçük fakat hoş bir mekân, fotoğraf çekilmek için ideal olsa da daha güzel dondurmaları yiyebileceğiniz bir sürü mekân olduğunu düşünüyorum. Eğer fotoğraf çekilmek benim için yeterli diyorsanız mutlaka gitmenizi öneririm, dondurması da damağızdan çok gözünüze hitap edecektir. Ulaşım olarak Beşiktaş meydanına 10 dk yürüme mesafesinde olup kolaylıkla gidebileceğiniz bir yer.

İstanbulda gitmeniz gereken harika mekanlar” İçin 1 Yorum

  1. Paylaşımlarınız için teşekkür ederim düşünüyodum bende İstanbul’un neresini gezsem diye yardımcı oldunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir