7 Harika Öneriyle Kusursuz Ojeli Ellere Sahip Olun

tarihinde Fourlast tarafından yüklendi

Kusursuz oje nasıl sürülür?
Ojenin kusursuz görünmesi için ilk şart, tırnakların ve ellerinizin bakımlı olmasıdır. Bakımlı eller ve tırnaklar için manikür yaptırmak şart değildir. Evde kendi imkanlarınızla güzel ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. İşte kusursuz oje sürmenin önemli adımları:

  1. Adım = Maskele Öncellikle ellerinize daha kolay işlem yapabilmek için el maskesi kullanın. Yüzümüzün, ayaklarımızın ihtiyacı olduğu gibi ellerimizin ve tırnaklarımızın da daha yumuşak bir yapıya sahip olması için el maskesine ihtiyacı vardır.

2. Adım = Kes, törpüle, temizle El maskesinden sonra tırnaklarınızı istediğiniz boyutta kesin ve törpüleyin tırnak kenarındaki etleri kesmek yerine ittirmeyi tercih edin. Kesilen etler daha kısa sürede daha kalın ve sert çıkar bunu asla unutmayın. Tırnak yüzeyini de kağıt törpüyle törpülemeyi unutmayın, ojenizin daha düzgün durmasını sağlayacaktır.


3. Adım = Peeling Törpülenen tırnak üzerindeki artıkları gidereceğine, tırnağınızı daha canlı ve temiz göstereceğine emin olun. Tırnak peelinginizi tırnak etine değdirmeden tırnağınıza sürün 10-15 dakika bekleyin tırnağınıza ait olan bir diş fırçasıyla iyice yedirin ve durulayın.

4. Adım = Beyazlat ve Cilala
Uzun süre ojeli kalan tırnaklar sararmaya başlar. Bunun içinde elbette çözüm yolları var. Temizlenen ve canlanan tırnaklarınıza beyazlatıcı oje kullanın. Bu işlemi ayda 1 defa yaptığınızda sararmaların önüne geçeceğini göreceksiniz. Tırnaklarınızın henüz sararmadığını düşünüyorsanız sararmasına karşı tırnak bazı sürerek önlemler alabilirsiniz.

5. Adım= Oje al ve sür
Oje alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu renginden önce fırçasıdır. Fırçanın yayvan ve çok kalın olmamasına dikkat edin. Oje sürerken fırçaya gelen oje miktarına da dikkat etmeniz gerekir. Fırçaya fazla oje almak, ikinci katı sürmenizi zorlaştırır ve ojenizin kuruması çok uzun sürer. Ojeyi, tırnak diplerinden başlayarak orta, sağ ve sol olmak üzere 3 fırça darbesiyle tırnağınıza dikkatlice sürmeniz yeterli olacaktır.

6. Adım= Son katlar
Tek kat sürdüğünüz ojeler çok saydam ve tırnağınızı belli ediyorsa ikinci kat oje tercih edin. Ancak ikinci kat ojeyi kurutmak birincisinden oldukça zor olacaktır, daha dikkatli ve sabırlı olmak gerekir. İkinci kat ojeyi de birincisinde sürdüğünüz adımlar gibi uygulayın. Ojenizin daha canlı ve göze hitap etmesini istiyorsanız parlatıcılar da tercihiniz olabilir.

7. Adım = Taşan ojeyi temizle Tırnak etlerine de elbette oje taşıyor, önemli olan taşan ojeyi kuruduktan sonra silmek. Kurumayan ojeyi silmeye çalışmak dağıtmaya hatta tırnağınız daki ojenin bile silinmesine sebep olacaktır. Yapmanız gereken tırnak etinize bulaşmış olan ojenizin kurumasını beklemek daha sonra kulak temizleme çubuğundan yardım almak olacaktır. Kulak temizleme çubuğuna aseton batırarak, taşan ojeleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Elleriniz ve ojeniz en mükemmel haliyle hazır

7 Harika Öneriyle Kusursuz Ojeli Ellere Sahip Olun” İçin 5 Yorum

  1. İçerik kaliteli, fotoğraflar da bir o kadar güzel. Ufak bir tavsiye resimleri galeri halinde yüklerseniz daha güzel olabilir.

  2. Yazı için teşekkürler emeğinize sağlık, tırnak bakımı kesinlikle çok önemli ve anlatım harika olmuş. Ayrıca fotoğraflara bakmaktan kendimi alamadım. Çok hoş. 🤗😊

  3. Oje kullanmayı sevenler için güzel bir yazı olmuş emeklerinize sağlık. Fotoğraflar çok güzel devamını bekliyoruz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir